Červenec 2018

Nesmyslné (NE)články některých blogerů a já

25. července 2018 v 12:16 | Donyka |  Povídání

Po nějakým týdnu či dvou, sem konečně zase něco dám. Nějaký smysluplný článek. Tedy doufám. Bude sice kratší, ale ráda bych uvedla věci na pravou míru. Mám odpolední, jsem teď nějaká unavená, slovně vyždímaná a psychicky mimo. Nedávno jsem dodělala design blogu, přičemž se mi pořád nějak moc nelíbí, tudíž ho malinko pozměním. Jde spíš o drobné úpravy, třeba menu jsem vůbec nechtěla mít na straně ale nahoře. a když tam je, tak mi to vůbec, ale vůbec nevyhovuje. Pak do upravím, možná dnes večer, možná o víkendu.

Ale abych se dostala k věci, měla jsem na začátku vytváření blogu jasnou představu: každý den jeden smysluplný, trošičku obsáhlejší článeček, abych byla malinko aktivní, a to hlavně pro sebe. Dělám blog hlavně pro sebe. A co si budeme povídat, k čemu jsou články, kde jich hodíte deset za sebou, přičemž v každém je jenom jeden obrázek, žádný text a podobně. Kdyby je dotyčný nakreslil, tak neřeknu ani slovo. Takže nejenom že nemáte na blogu prakticky nic, ale nemáte tam skoro vůbec žádný svůj vlastní obsah, vše je zkopírované a při nejhorším se už ani neuvádějí zdroje. (Výjimkou mohou být třeba různé vytvořené grafiky: blendy, avatary, pozadí- i když i tady by měl být uvedený zdroj, alespoň obrázku který upravujete, ale budiž). Já neříkám že by měl každý psát kilometrové eseje nebo slohy na téma: Dneska jsem nic nedělala ale stejně sem napíšu nějaké nesmysli, aby článek nevypadal tak prázdně. Blbost!. Když není o čem, nepsat vůbec. Je pravda že já mám připravenou už předem několik recenzí na kosmetiku kterou používám, mám jej na počítači a další témata a články se mi rojí v hlavně, ale nějak na to teď nebyla nálada a hlavně čas, jelikož mám odpolední. A to ještě nemluvě o tom, že se snažím už týden dát dohromady článek o výletu na zříceninu Rábí, kde mám milion vlastních fotek, tudíž mi to hrozně trvá.

A to je nejspíše můj problém dámy a pánové. Já snažím dělat články co nejlépe a nejpořádněji, se smyslem, cílem a inteligentním textem, aby se to dalo trošku dobře číst, aby jste se ke mě občas vrátili a poctili mě nějakým komentářem ve stylu úvahy či čímkoli jiným. Já chci, aby když sem někdo přijde, aby si měl co přečíst, aby viděl a četl MOJE úvahy, aby viděl MÉ fotky které jsem nafotila, MOJE výtvory a další.

Já se pokusím takto pokračovat i nadále, chci psát smysluplně bez hloupostí, nebo jenom prázdných článku s obrázky, které často ani blogerům nepatří. Můžete se tedy těšit na článeček o zřícenině Rábí, nějakou tu recenzi o mé kosmetice, nejspíše linky, páč doma jich mám asi už 8 těch linek a skutek utek, nikdo nic neví. Nu a v neposlední řadě ještě hraji takovou hezkou milou hru a tu bych Vám tady taky ráda představila, a aby toho nebylo málo, v pátek jdu naposledy do práce, pak mám 14 dní volno, tudíž času bude dost a článek o dovolené a konci pracovní doby třeba taky vyjde.

Moc Vám děkuju jestli jste to dočetli až sem pa Dony :)

Nourishing honey mask // NIVEA

14. července 2018 v 20:52 | Donyka |  Masky na obličej

Tak, tuhle masku jsem si koupila náhodou, necíleně. Prostě jsem ještě nezkoušela žádnou masku od značky Nivea, toť vše. Tuším že jich tam na výběr bylo více, vzhledem k tomu, že mám vcelku ráda med, i jeho vůni, moc jsem neváhala a přihodila do košíčku právě tuhle masku.
Vzhledově vypadá vcelku roztomile s oblými růžky, což působí decentně. Klasicky, jako (skoro) každý produkt od Nivea je obal bílý s modrým textem. Maska se dá použít 2x, má 2 samostatné chlývečky, takže když se otevře jeden, druhý zůstane zabalený. Což ocenuji. Vážně nesnáším masky, nebo jakékoli jiné produkty které se dají použít jenom jednou, ale produktu je tam na vícero pužití. To je potom vážně plýtvání.


Glam and Doll curl and volume mascara // CATRICE

10. července 2018 v 21:12 | Donyka |  Řasenky


Tak tenhle nový kousek jsem objevila vcelku nedávno. Zase jsem dostala pořádnou chuť koupit a vyzkoušet si něco nového co se týká řasenky. Už dlouho točím dvě a ty samé a nějak mě to přestalo bavit. Prostě mě to omrzelo. Nějak mi přišlo že třeba v tom zástupu dalších desítek, né-li stovek řasenek musí být ještě lepší. No a tak se dostala zcela náhodným výběrem do mého košíčku zrovinka tahle červená Catrice beruška.


Plány na léto 2018

9. července 2018 v 23:35 | Donyka |  Povídání

Děckám začali před týdnem prázdniny, a já musím vesele chodit do práce dál. Ne že bych jim upřímně záviděla, i když fakt je, že já se svojí prací nejsem na 100% spokojená. Ovšem to spousta z nás. Jde jen o to, jestli Naše práce je v rámci určité snesitelnosti či nikoliv. U mě se to má tak, že je to jako na houpačce, jednou tak a pak zase tak. Když to ale nějak celkově zhodnotím, zprůměruji, zjistím že jsem v rámci snesitelnosti ok. Proč tedy nezávidím dětem ve školách? Ano, mají spoustu volna, nechodí víkendy, svátky, pololetní volna, Velikonoce, Vánoce, ředitelská volna a tak dále a tak dále. Ale toho učiva! Nejenom že je ho zbytečně moc a ve výsledku si pak děti vcelku nepamatují pořádně nic, ale jsou tam často i kraviny a nepotřebné látky dle mého názoru. Je spousta důležitých předmětů a látek, které by se měli procvičovat častěji, a ne že se daná látka či předmět bude probírat chvilku, děcka to nepochopí a prásk jde se na další často zbytečnou látku/učivo. Jistě, bude veliký rozdíl mezi základní, střední, vysokou školou, či gymnáziem a učnákem. Ovšem to nemění nic na tom, aby se dětem často plnily hlavy zbytečnostma.

Tak! ale abych se dostala taky trošku k tématu. Spousta blogerek a blogerů píše své plány na léto, nebo dokonce i celé seznamy. A já nechci zůstat pozadu. Trošku jsem nad tím přemýšlela, a těch plánů nějak extra moc není, chci hlavně odpočívat. Je to také tím, že máme celozávodní dovolenou zhruba 14 dní a pro mě to bude dar z nebes. Já musím do práce i ve svátky, víkendy dokonce i když padají s nebes trakaře! :D Takže koukneme na to:
  1. Jet na 2 pořádné výlety s komentovanou prohlídkou
  2. Koupit si něco hezkého na sebe
  3. Zajít někam do města s mamkou na nějaké ty nákupy
  4. Dát si s mamčou kafčo a hlavně pokecat
  5. Zhubnout 2 kila (každý týden jedno :D)
  6. Přítele vytáhnout někam na koupák/dovody(Jinam než do vany nevleze)
  7. Objevit nějaké super očníl inky
  8. Přečíst knihuMoc toho opravdu není, půjdu 01.08 na operaci palce a nejspíš toho moc nezmůžu. No a jak jste na tom Vy? Kam pojedete? co budete dělat?
Donyka

Chocolate mud masque // MONTAGNE JEUNESSE

8. července 2018 v 14:42 | Donyka |  Masky na obličej

No, tak tady bude asi hodně kritiky. Ne vážně. Masku jsem zkoušela poměrně nedávno a dodnes mám z ní trauma. Ale abych to vzala od začátku, tak musím říct, že jsem chtěla zkusit opravdu něco lahodného na tvář. Když jsem viděla nadpis "chocolate" šla jsem do toho bez toho aniž bych si přečetla k čemu vlastně maska slouží. Stačilo mi jen ta čokoláda. Je to první maska/produkt který jsem si od Montagne Jeunesse koupila, a bude mi chvilku trvat, než si koupím něco dalšího od této značky. Rozhodně lhát nebudu, tudíž musím říct, že přeplácaný obal se spoustou barviček, obrázků a blbůstek mě trošičku doma odrazoval při rozbalování. Každopádně maska by měla obsahovat sůl z mrtvého moře, kakaové máslo a především by měla hydratovat. Po rozbalení na mě nalítla doslova, a za to se omlouvám jestli urazím něčí oblíbenou tuto masku, odporná "vůně" té čokolády. Upřímně to smrdělo. Dost uměle. Hrůza.. Měla jsem sto chutí to zahodit. Ale! Co většinou nechutná, je zdravé. (neberte to doslova).


Jakou používáš řasenku ?

7. července 2018 v 22:45 | Donyka
Ráda bych, aby mi tu kdokoli kdo má čas, chuť a náladu, napsal, jakou řasenku nepoužívá či nepoužívá, nebo naopak která mu nevyhovuje a nerad ji používá. Nebo klidně i takovou, na kterou stále koukáte a nevíte jestli koupit či nikoli. Moc bych se chtěla inspirovat Vámi.
Jakoukoli drogerkovou dm, Rossman či teta. Ačkoli mám pár produktů/věcí například z Douglass pafumérie či Sephora, nemyslím si že je nutné nakupovat zrovna tam, když máme plno kvalitních výrobků i u Nás Drogerkových obchodech, kterým často nedáváme prostor.

Donyka

the Raspberry kiss // TREACLE MOON

7. července 2018 v 15:43 | Donyka |  Sprchové gely
Už dlouho koukám na tenhle sprchový gel, má krásné balení, barvu, a hlavně je to značka, kterou jsem ještě nezkoušela. No vážně. Kupodivu jsem si říkala, že za nějakých 125,- korun se to nevyplatí. Přeci jen se dají sehnat levnější alternativy. Jenomže, ať to zní jakkoli pitomácky, ten obal a ten textík mě opravdu uchvátil. Pak už jen stačilo čichnout a bylo vymalováno! Měla jsem takový pocit, jako bych na sebe vysypala košík s malinami. Ta vůně stojí za to! Vážně. Každopádně, má milná představa že to bude rychle pryč a ještě jsem za to dala "tolik" peněz, byla naprosto špatná. Přeci jen to má 500 ml což není sakra málo. Ovšem moje rozpoznávání měr a podobných věcí je vážně mimo.


XXL Volume mascara // ALVERDE

7. července 2018 v 1:19 | Donyka |  Řasenky

Alverde, Ahoj! už nějakou dobu na tebe koukám v drogerii, ale až teď jsem měla chuť si tě zakoupit. Nu a tak se ocitla v mém malém houpajícím se košíčku. Vážně, vždy jsem si říkala že si od nich koupím alespoň jeden, dva, maximálně tři produkty najednou, abych to prostě vyzkoušela. Jenomže to se dlouho nedělo. Ovšem teď už ji nejenom mám zakoupenou, ale i vyzkoušenou a tak se ráda podělím o dojmy z ní.


Kosmetika

7. července 2018 v 0:33 | Donyka |  Kosmetika
SEZNAM AKTUALIZOVÁN 13.08.2018
NEJNOVĚJŠÍ RECENZE JE ZDE /Super last eyeliner matt black ESSENCE/


Výtejte v rubrice kosmetika, zde je seznam všech produktů/kousků které já osobně ráda používám, momentálně zkouším či produkt který si už nikdy já osobně nekoupím. Slouží to jako takový osobní seznam kosmetiky jak pečijící tak děkorativní. Můžete se i inspirovat, protože k nim píšu něco jako "recenzi" sama pro sebe abych pro příště věděla jak jsem na tom produktu byla.Catrice

Alverde

Essence

Dermacol

Trend IT UP


Essence

Montagne Jeunesse 7th heaven

Nivea

Treaclemoon

Lash princess volume mascara // ESSENCE

6. července 2018 v 1:58 | Donyka |  Řasenky


Ve skutečnosti moc prostoru Essence nedávám. Ačkoli několik mých prvních kousků je zrovna od téhle značky. Důvodem byla moje nechuť se líčit či malovat, nebo o sebe nějak hloubkově pečovat, tak moje první "líčidla" byla pořízena právě od Essence díky ceně. Ovšem občas se to odrazilo na kvalitě daného výrobku, a to stále nemluvím k řasence kterou za chvilku budu popisovat, sdílet s Vámi. Faktem je, že nejsem žádný expert na kosmetiku, líčení, tudíž má slova a názory jsou opravdu jen má, a proto to berte opravdu jenom jako inspiraci nebo prostě informaci.
Abych trochu prolomila ledy nad touhle značkou, musím říct že celkově dostupnost a cena je parádní. Nemůžu si třeba vůbec stěžovat na jejich řasenky, či laky na nehty které sama používám. Dále třeba tužky na pusu jsou fajn a určité oční paletky. Ovšem to rozebírat teď nebudu a jdu na tu bláznivou řasenku.