Plány na léto 2018

9. července 2018 v 23:35 | Donyka |  Povídání

Děckám začali před týdnem prázdniny, a já musím vesele chodit do práce dál. Ne že bych jim upřímně záviděla, i když fakt je, že já se svojí prací nejsem na 100% spokojená. Ovšem to spousta z nás. Jde jen o to, jestli Naše práce je v rámci určité snesitelnosti či nikoliv. U mě se to má tak, že je to jako na houpačce, jednou tak a pak zase tak. Když to ale nějak celkově zhodnotím, zprůměruji, zjistím že jsem v rámci snesitelnosti ok. Proč tedy nezávidím dětem ve školách? Ano, mají spoustu volna, nechodí víkendy, svátky, pololetní volna, Velikonoce, Vánoce, ředitelská volna a tak dále a tak dále. Ale toho učiva! Nejenom že je ho zbytečně moc a ve výsledku si pak děti vcelku nepamatují pořádně nic, ale jsou tam často i kraviny a nepotřebné látky dle mého názoru. Je spousta důležitých předmětů a látek, které by se měli procvičovat častěji, a ne že se daná látka či předmět bude probírat chvilku, děcka to nepochopí a prásk jde se na další často zbytečnou látku/učivo. Jistě, bude veliký rozdíl mezi základní, střední, vysokou školou, či gymnáziem a učnákem. Ovšem to nemění nic na tom, aby se dětem často plnily hlavy zbytečnostma.

Tak! ale abych se dostala taky trošku k tématu. Spousta blogerek a blogerů píše své plány na léto, nebo dokonce i celé seznamy. A já nechci zůstat pozadu. Trošku jsem nad tím přemýšlela, a těch plánů nějak extra moc není, chci hlavně odpočívat. Je to také tím, že máme celozávodní dovolenou zhruba 14 dní a pro mě to bude dar z nebes. Já musím do práce i ve svátky, víkendy dokonce i když padají s nebes trakaře! :D Takže koukneme na to:
  1. Jet na 2 pořádné výlety s komentovanou prohlídkou
  2. Koupit si něco hezkého na sebe
  3. Zajít někam do města s mamkou na nějaké ty nákupy
  4. Dát si s mamčou kafčo a hlavně pokecat
  5. Zhubnout 2 kila (každý týden jedno :D)
  6. Přítele vytáhnout někam na koupák/dovody(Jinam než do vany nevleze)
  7. Objevit nějaké super očníl inky
  8. Přečíst knihuMoc toho opravdu není, půjdu 01.08 na operaci palce a nejspíš toho moc nezmůžu. No a jak jste na tom Vy? Kam pojedete? co budete dělat?
Donyka
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jeife Jeife | E-mail | Web | 10. července 2018 v 21:15 | Reagovat

Souhlasím s tebou, učiva je moc. A když se tak ohlédnu na základku, často by se moje vědomosti z jednoho předmětu vešly na jeden list papíru. Třeba taková matika :D Měla jsem jí 12 let, takovýcho času! A co umím? Základy, po procenta a zlomky, když je to potřeba, tak nějakej ten obvod obsah, možná rovnici o jedné neznámé. Takže úroveň sedmé, osmé třídy - maximálně. A ten zbytek, k čemu mi to jako porodní asistentce bude? Už to vidím ...
Mezi kontrakcema ženě spočítám její sinus, kosínus a další ptákoviny ;)
Problém vidím v tom, že některé předměty jsou pro dané obory nepodstatné a i přes to se vyučují. Taky mi přijde jako docela velkej průšvih to, že si děti nemůžou roztřídit předměty do dvou kategorií - jedné by se věnovaly naplno a z druhé by se naučily opravdu jen to nejpodstatnější. Tolik času by mohly věnovat věcem, které je baví a které v budoucnu použijí!
Další problém vidím i v hodnocení, 1-5 je prostě málo. Víc slovního hodnocení, víc ocenění snahy!
A abych nezapomněla ... pohřbívání kreativity a zvídavosti. Málo odpovědí na otázky "proč". Málo učitelů, kteří nechají o výtvarce dítě kreslit slunce modrou barvou!

Nikdy neříkej, že toho moc nezmůžeš! Vůle je neskutečně silná věc, stejně tak jako alternativní léčba - bylinky, pohyb, psychosomatika, meditace. (Nemluvim o pochybných léčitelích) :) Tak držím palce :)

2 Charlie Charlie | E-mail | Web | 11. července 2018 v 22:09 | Reagovat

Podle mě by se mělo více dát na osobnost jedince a ten by pak měl být vedenej k tomu, aby se zdokonaloval ve věcech, který mu jdou a baví ho. A souhlasím s Jeife, že hodnocení 1-5 je málo a chtělo by to víc slovního hodnocení. Z toho aspoň člověk zjistí, co mu nejde. Jinak čím míň si toho naplánuje, tím je větší pravděpodobnost, že to splní a do 1.8. spousta času. Plus číst knížku a pít kafe se dá i operovaným palcem :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama