Srpen 2018

Chete si oddechnout a přitom se něco dozvědet?

19. srpna 2018 v 16:22 | Donyka |  Oddechujeme
Je krásná slunečná neděle, byla jsem na procházce, na jídle, na svíčkové s knedlíkem a brusinkami. Včera jsme výletovali a dnes bych ráda po celém týdnu odpočívala jak se patří. A jak už to tak u mě bývá, tak si buď čtu, hraji hry, nějakým způsobem se vzdělávám a nebo hledám různé zajímavosti a poznatky. Je to takový můj základní, nejoblíbenější druh odpočívání a oddechování.

Proto bych Vás ráda zasvětila do mé další oddechovací části. Jedná se o hledání a zjišťování různých zajímavých věcí všeho druhu. Ovšem o co se vlastně jedná? nejvíce takto koukám na youtube. Jak na český tak zahraniční. Ano, není to nic oficiálního, youtubeři si obsah museli najít, ověřit a pak zpracovat do následného videa. A nikdo Vám nedokáže, nezaručí že to co říkají je pravda a že se to někdy stalo či nikoliv. K tomu se ale pojí další věc. Alespoň se něco dozvíte okrajově, a vy si to můžete zjistit sami, buď to na internetu nebo v knihách. Jde spíš o to, že dostanete určitý tip, inspiraci, zajímavost o který se můžete dále zajímat a tudíž se třeba dozvíte i něco více.

Tak a já Vás tedy odkážu pouze na české youtubery které mají vše přehledně, důkladně promyšlené. Mají také příjemný hlas a srozumitelné povídají. Videa jsou od pěti do patnácti minut. Takže opravdu krátká a myslím si, že na to má opravdu každý čas :)

Jeden z mých prvních youtuberů na toto téma se jmenuje Pixelorez. Má videa typu "TOP 5 ..." Určitě se dozvíte něco z historie nebo internetu, také z podmořského světa, duchovna či i třeba video "Top 5 nejodpornějších jídel" Nevěřili by jste, co lidi jí a z čeho některé pochutiny dělají. A věřte, že kdyby lidé jedly býčí koule, larvy, šváby tak by to bylo ještě snesitelné. Ale v tomhle videu jsem se dozvěděla že lidstvo dokáže být opravdu mega prase. A v neposlední řadě se dozvíte něco z chemie, fyziky, zeměpisu, státech a tak dále.

Další můj oblíbenec je TopTrendingCZ. Tam najdete snad úplně všechny videa ze série Top5 a Top10. Například: Nejtajemnější společenství na světe nebo top5 věcí co předpověděli simpsonovi a opravdu se staly. A co třeba vliv hudby na člověka? nebo třeba šílenosti co lidi pašovali v sobě. Záhadná videa co nemají "zatím" vysvětlení, šílené atrakce, nejtlusčí děti světa, a nebo Vás zajímají nejděsivější místa ČR? Je tam toho opravdu hodně.

A jako poslední z těch lepších tady je Dave. Ano, někteří občas říkají že mluví jakoby umíral, ale v pozdějších videí se to zlepší a mluví malinko více přirozeně, ovšem to vůbec nevadí tomu, že videa jsou také kvalitně a srozumitelně spravovaná. Dave bych řekla má více videí o záhadách, duchovnu a nevysvětlených jevech. Je to hodně zajímavý kanál pro ty které zrovna toto zajímá. Ovšem naleznete tam i jiná témata, to ano.

Tak, já doufám že se Vám dnešní článeček líbil a že se alespoň na jeden kanál podíváte a shlédnete něco, co Vás zaujme a pobaví :)

Fotíme květinky

18. srpna 2018 v 1:24 | Donyka |  Fotím
Mám tady menší sbíreču květinek z Kroměříže. Já jsem se s tím focením vážně hodně vyblbla ale vybrala jsem jen pár fotek, některé si byly totiž dost podobné, tak aby nenudily. :)

Jinak, ta třetí fotka odspoda. Tam je vyobrazena takzvaná "Africká kopřiva" A vypadá sakra dobře.


Fotky naší MŇAU

16. srpna 2018 v 13:25 | Donyka |  Fotím
Už je to sice nějaký ten pátek co jsem to nafotila, ale myslím že nevadí když to sem loupnu teď. Snímky jsem pořídila když jsem zkoušela fotit mým novým foťákem. Upřímně, dopadlo to lépe než jsem čekala. Sice se mám ještě co učit o focení, ale na první pokus si myslím paráda.

Jinak já momentálně mám nafoceno něco málo přes tisíc fotek... Z výletů a podobně. Ještě že má velkou paměť :D


Oddechový tip pro Vás

15. srpna 2018 v 21:55 | Donyka |  Oddechujeme
Dneska jsem měla zvláštní nevrlý až líný den. Máte ho také někdy že? Takové to když by jste dělali všechno najednou ale ve výsledku se nedostanete vůbec k ničemu a já teď koukám že jsem vůbec ale VŮBEC nic neudělala. Kecám, ten banánový koktejl jsem si zvládla udělat protože to sladké a dobré mě donutí záhadně vždy. Ovšem dnes jsem chtěla začít s vytvářením organizéru na šminky. Věřte mi, kdybych Vám vyfotila jak to skladuju, Řekli by jste že to vyrobilo desetileté dítě. Hele, já se ale snažila. Určitě se na to zítra vrhnu protože čistě a jednoduše chci. Sice nemám ani plán, ale to se zvládne ;)

Ale abych se dostala k jádru tohoto článečku. Když jsem byla tak nějak nevrlá a "neměla jsem co dělat" Vzpomněla jsem si na určité hodiny informatiky na základní škole a mého dobrého kamaráda. Já jsem tehdy procvičovala psaní všema deseti, což dodnes ovládám tak řekněme na 75%. Ukázal mi jednu stránku, na kterou Vás za chviličku odkážu. Jsou to mini hry které jsou vytvořeni pouze jedním člověkem.

Tento člověk jak sám píše je stvořil, řekněme "pro život". Vytváří je od roku 2000 až do dnes (sice pomalu ale přece). Hry jsou jednoduché na pochopení, mají velice příjemné pozadí a velice mírumilovnou hudbu. Je pravda že se u nějaké hry můžete i zapotit, ovšem většinou je to opravdu oddech. Abych dodala ještě pár vět. Tak hry vytváří ve svém volném čase a jeho motivací je právě návštěvnost jeho stránek s těmito mini hrami.

Jeho jméno je Ferry Hallim a odkaz na jeho hry najdete ZDE.
Pakliže se budete chtít dozvědět něco o něm, pak ZDE

(Nutno míti Flash Player aktivní)

Já doufám že se Vám oddechový tip líbil, napište do komentářů jestli ano či ne pa Donyka ...

Televize? může být i nemusí ...

14. srpna 2018 v 20:55 | Donyka |  Téma Týdne
Já znám televizi od nepaměti. Sice už ne černobílou, ale bez ovladače ano. Dřív jsem se dívala často, ovšem čím jsem starší, tím méně ji zapínám. A vlastně co bydlím s přítelem, ji ani nezapnu, ovladač má na své straně gauče on, přičemž stejně vždy kouká do tabletu na sport a televizi má puštěnou jako kulisu. Mě to nevadí, kdyby bylo na mě, byla by vypnutá stále. Alespoň s ním má nějaké užití.

Důvodem samozřejmě bývají časté ne tak nudné, jako spíž trapné, přehnané a vnucující se reklamy které z Vás občas (furt) dělají blbce. Spousta programů je stejná, zprávy jsou často přitažené za vlasy a nebo vytažení z kontextu, některé seriály omílají pořád a pořád dokola, některé dokonce i 20-30 let staré. Další programy jsou jen bulvární, jako by mě osobně zajímalo kdo s kým spal, kdo se ožral, vdal či oženil. O mě se také nikdo nestará a nezajímá. Tak ať mi to pořád nevnucují.
"Tak si to přepni nebo se na to nedívej!" By určitě někteří z Vás rádi napsali. Tak to tedy zkouším přepnout... ale už nějakou chvíli přepínám a pořád samé reklamy či absolutně nesmyslné filmy, které se vůbec divím že někdo mohl natočit. A tak se tedy uchyluji k variantě vypnutí.

Ale že by byla zbytečná? To zase říct je určitě nesmysl. Když nemáte co dělat, je sychravo, jste nemocní, nebo prostě grogy, předpokládám že zapnout někdy televizi není zase tak špatná věc. Někdy Vás dokáže zabavit na pěkně dlouhou dobu a nemusíte u ní prakticky nic dělat.

Ten kdo u ní prosedí hodiny, jeho věc...

Super last eyeliner matt black // Essence

13. srpna 2018 v 22:01 | Donyka |  Oční linky

Ano, tahle oční linka je jedna z těch, které jsem prostě popadla jen tak bez nějakého přemýšlení, že jí prostě vyzkouším. Často když vezmu něco hodně spontáně, tak to dopadá špatně až katastrofálně. Každopádně ačkoliv to není žádná katastrofa, šálek mého čaje to také není. Určitě technicky jí nic není, každopádně na mě dojem neudělala. Tak a teď tedy recenze.

cena: 75,-
název: Super last eyeliner matt black
značka: Essence
objem: 3 ml

Je tam veliký nadpis MATT BLACK? je, tak proč jsem si ho nevšimla. Ano to je moje hloupost, přiznávám, nejsem moc zastánce matné černé oční linky. Vypadá to pak tak nějak zašedle, zvláštně. Ale komu se to líbí, pak ano, je to opravdu mat jak blázen, tudíž za to ano. za co už moc ne, je štěteček/aplikátorek, který je řekněme středně tvrdý a delší. To by samo osobě nevadilo, ale ten tvar prostě způsobuje že s tím tenčí linku prostě neuděláte a udělat s tím ocásek je vcelku oříšek. Jinak vydrží dost, to je pravda. A co jsem ještě koukala tak ZDE je odkaz na obrázek jak vypadá ten aplikátor. je hodně do špičky, ovšem můj produkt takto rozhodně nevypadá! je to spíš ovál a pro mě je to klamavé. Schnutí je upřímně taky na prd. Koukala jsem dlouho dolu a stejně po nějaké minutě jsem koukla vzpříma do zrcadla na sebe a ŠUP! byl tam obtisk. Abych to malinko shrnula, jedná se matnou tekutou oční linku za příznivou cenu ale ne za už tak příznivý výsledek.

Nechci to vyloženě "hejtovat" prostě mi asi jen nesedla, ale když už si jí někdo budete chtít pořídit, určitě myslete na to že tenkou linku to moc nezvládne a ocásek bude těžší (ale nereálný) Jinak finish je matný, to se musí nechat.

Oficiální text produktu:Textura s vysokým krytím a neobyčejnou trvanlivostí. Aplikátor je směsí silikonového a fixového štětce, který umožňuje precizní aplikaci.

Hodnocení:
+ opravdu matuje (i když já tomu neholduji)
+ drží dobře

- schne pomalu
- tenká linka nikoliv

Spotřebovaná kosmetika? tohle léto NE!

13. srpna 2018 v 18:35 | Donyka |  Povídání

Tak! a já už najivně chtěla vydat první článek o mé spotřebované kosmetice, ovšem to se nekoná. Důvod? Je a bylo takové horko, že jsem na sebe nebyla schopná hodit ani jeden sprcháč, přičemž sprchování se studenou vodou mi připadalo nejlepší řešení do těchto veder a použít nějaký krém po koupeli? To bych asi ztěžkla. Vždyť já mám problém unosit tričko nebo spodní prádlo. Máte to tak taky? Proboha, to se nedá/nedalo. Občas jsem na sebe hodila nějaké ty linky, které mi samozřejmě poslední dobou absolutně nejdou protože jsem tak nešikovná, řasenku popřípadě rtěnku/lesk. Tudíž jediné spotřebované jsou tak akorát masky na obličej, protože jsou to většinou jedno-dvourázovky, tunu odličováku, tamponků, deodorantu a kubíky vody.

Takže abych to dokončila. Nejspíše to sem fláknu až v září, co jsem spotřebovala za tenhle měsíc. A já jsem se tak těšila že se o to podělím a ono nic! Naštve :D I když abych nekecala, pár kousků už škrábu ze dna, a přeci jen nejsme ještě na konci měsíce. Něco se nahromadí :D

Pa, užívejte prázdnin, práce, sluníčka, za chvilku nám to skončí. (mimochodem ta fotka se mi povedla! :D)

Devilash mascara //DERMACOL

13. srpna 2018 v 18:02 | Donyka |  Řasenky

Devilashka je jedna z těch hodně dobrých řasenek za dobrou cenu. Má své chyby, ale ty převyšují nad plusy. Trošku k tomu jak jsem k ní přišla. Jedna z mála řasenek, která mi byla doporučena s tím, že je dost podobná ostatním v mém stálém kolektivu řasenek. A ano, dotyčný se trefil.

cena: 120,-
název: Devilash
značka: Dermacol
objem: 12ml

Dále nebudu okecávat, pustíme se do recenze jedné z mých velice oblíbených řasenek vůbec. Kartáček je tvaru užšího oválu, se štětinkami blízko u sebe. Krásně natáčí řasy nahoru, řekla bych že se musí malinko více navrstvit aby udělala kýžený dojem. Ovšem nepřehnat to, tenhle produkt pak rád slepuje když se to přežene s vrstvením. Začne se pak drolit a žmolkovat. Objem udělá suprově, o tom žádná. v průběhu dne skoro vůbec neopadává a když dáte menší vrstvu, tak vůbec. Zvládne i obstojně zahuštění řas. Ale mínus tam he a řekla bych docela velké, i když zase na druhou tragédie to zase není. Řasenku, i když ji pořádně zavřu, tak někde ve víčku kdesi uschne a pak po otevření opadávají ty uschlé zbytky. To mě trošku štve, ale jak říkám, za to co dělá to beru jako menší problém na který si prostě budu muset dát pozor než ji otevřu.

Oficiální text produktu:
Dermacol řasenka Devilash ihned po nanesení propůjčí řasám až dvojnásobný objem, nádherně je vykreslí a rozčeše. Krémové složení na bázi vosků a polymerů dokonale obalí každou řasu, dodá jí sílu a plnost. Objemový kartáček umožní nanesení optimálního množství barvy až ke kořínkům a precizně oddělí jednu řasu od druhé. Dermacol řasenka Devilash perfektně zvýrazní barvu řas díky intenzivním černým pigmentům.

Hodnotím:
+ objem
+ natočení řas
+ neslepuje

- opadávající kousky
- možná trošku to vrstvení

Scandal eyes jumbo liquid eyeliner waterproof // RIMMEL

11. srpna 2018 v 14:45 | Donyka |  Oční linky

Má první oční linka od Rimmelu, ještě mám na skladě jednu, ovšem ta je úplně jiní než tahle. Každopádně tuhle jumbo fixu jsem jako jedinou dostala. Mám ji opravdu hodně dlouho a vzhledem k tomu že tyhle produkty často střídám, ještě chvilku vydrží. Dostala jsem ji od mé mamky když viděla že se začínám učit linky. Upřímně jsem nečekala že s ní něco půjde namalovat, ovšem opak je pravdou!


Ultra black eyeliner pen WP // TREND IT UP

10. srpna 2018 v 22:41 | Donyka |  Oční linky

Tak linek na oči jsem vyzkoušela už opravdu požehnaně. Mám momentálně 6 nebo 7 kousků a když jsem se rozhodovala kterou zrecenzuji jako první, rozhodla jsem se pro moji oblíbenou. V následující recenzi tam nejspíš hodím pravý opak, ačkoliv v mém momentálním výběru není žádný z těchto produktů tak katastrofální, tak jsou ale rozhodně hůře použitelné či vysychající nebo nepigmentované. Každopádně vrhneme se už na tyhle super oční linky od Trend IT UP