Chete si oddechnout a přitom se něco dozvědet?

19. srpna 2018 v 16:22 | Donyka |  Oddechujeme
Je krásná slunečná neděle, byla jsem na procházce, na jídle, na svíčkové s knedlíkem a brusinkami. Včera jsme výletovali a dnes bych ráda po celém týdnu odpočívala jak se patří. A jak už to tak u mě bývá, tak si buď čtu, hraji hry, nějakým způsobem se vzdělávám a nebo hledám různé zajímavosti a poznatky. Je to takový můj základní, nejoblíbenější druh odpočívání a oddechování.

Proto bych Vás ráda zasvětila do mé další oddechovací části. Jedná se o hledání a zjišťování různých zajímavých věcí všeho druhu. Ovšem o co se vlastně jedná? nejvíce takto koukám na youtube. Jak na český tak zahraniční. Ano, není to nic oficiálního, youtubeři si obsah museli najít, ověřit a pak zpracovat do následného videa. A nikdo Vám nedokáže, nezaručí že to co říkají je pravda a že se to někdy stalo či nikoliv. K tomu se ale pojí další věc. Alespoň se něco dozvíte okrajově, a vy si to můžete zjistit sami, buď to na internetu nebo v knihách. Jde spíš o to, že dostanete určitý tip, inspiraci, zajímavost o který se můžete dále zajímat a tudíž se třeba dozvíte i něco více.

Tak a já Vás tedy odkážu pouze na české youtubery které mají vše přehledně, důkladně promyšlené. Mají také příjemný hlas a srozumitelné povídají. Videa jsou od pěti do patnácti minut. Takže opravdu krátká a myslím si, že na to má opravdu každý čas :)

Jeden z mých prvních youtuberů na toto téma se jmenuje Pixelorez. Má videa typu "TOP 5 ..." Určitě se dozvíte něco z historie nebo internetu, také z podmořského světa, duchovna či i třeba video "Top 5 nejodpornějších jídel" Nevěřili by jste, co lidi jí a z čeho některé pochutiny dělají. A věřte, že kdyby lidé jedly býčí koule, larvy, šváby tak by to bylo ještě snesitelné. Ale v tomhle videu jsem se dozvěděla že lidstvo dokáže být opravdu mega prase. A v neposlední řadě se dozvíte něco z chemie, fyziky, zeměpisu, státech a tak dále.

Další můj oblíbenec je TopTrendingCZ. Tam najdete snad úplně všechny videa ze série Top5 a Top10. Například: Nejtajemnější společenství na světe nebo top5 věcí co předpověděli simpsonovi a opravdu se staly. A co třeba vliv hudby na člověka? nebo třeba šílenosti co lidi pašovali v sobě. Záhadná videa co nemají "zatím" vysvětlení, šílené atrakce, nejtlusčí děti světa, a nebo Vás zajímají nejděsivější místa ČR? Je tam toho opravdu hodně.

A jako poslední z těch lepších tady je Dave. Ano, někteří občas říkají že mluví jakoby umíral, ale v pozdějších videí se to zlepší a mluví malinko více přirozeně, ovšem to vůbec nevadí tomu, že videa jsou také kvalitně a srozumitelně spravovaná. Dave bych řekla má více videí o záhadách, duchovnu a nevysvětlených jevech. Je to hodně zajímavý kanál pro ty které zrovna toto zajímá. Ovšem naleznete tam i jiná témata, to ano.

Tak, já doufám že se Vám dnešní článeček líbil a že se alespoň na jeden kanál podíváte a shlédnete něco, co Vás zaujme a pobaví :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Atunai Atunai | Web | 19. srpna 2018 v 22:15 | Reagovat

YouTube scénu příliš nesleduji, ale Daveův kanál zní docela zajímavě (zajímalo by mě, jak zní člověk, co umírá), tak se na pár videí asi podívám. :D

2 Lux Lux | Web | 20. srpna 2018 v 2:23 | Reagovat

Youtube scénu sice nesleduji, ale chápu, že pro někoho je to příjemný oddech. Já si radši čtu, tvořím, nebo přímo sportuji a chodím po horách - to je ten největší relax :)

3 Ježurka Ježurka | Web | 20. srpna 2018 v 16:45 | Reagovat

Já také bohužel patřím k těm, co na youtube nic nevyhledávají, pouze když vím od koho a o co se jedná. Ale možná se na něco, co doporučuješ kouknu.

4 Kačenka Kačenka | Web | 25. srpna 2018 v 1:13 | Reagovat

Já jelikož žádného z Youtuberů nesleduji, tak jak furt brouzdám po tom Youtube, tak jsem narazila na jednu TOP Youtuberku, která má skvělá, někdy i zábavná videa ohledně dějepisu. :-) Název jejího kanálu je Dejepis Inak. Sice mě ta historie moc nebaví, ale strašně se mi líbí ta improvizace a kolik toho dokáže za tu dobu natáčení namluvit. :-) Jinak na tyto Youtubery co jsi psala v článku se jistě brzo mrknu :-) A ještě pro připomenutí to jsem já Káčč z blogu xoxo133.blog.cz. Konečně už píši z nového blogu, tak se na něj můžeš mrknout pokud chceš 8-) Momentální článek tam mám Nábor do Affiliates, tak pokud budeš chtít, můžeš mi tam napsat :-)

5 Jeife Jeife | E-mail | Web | 29. srpna 2018 v 21:04 | Reagovat

TOP 5 ... tím se dá strávit celej den. Právě proto se snažím na ně moc nekoukat :D Raději se jdu projet na kole ... jen tak, do lesa, mezi borovice :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama