Oddechujeme

Chete si oddechnout a přitom se něco dozvědet?

19. srpna 2018 v 16:22 | Donyka
Je krásná slunečná neděle, byla jsem na procházce, na jídle, na svíčkové s knedlíkem a brusinkami. Včera jsme výletovali a dnes bych ráda po celém týdnu odpočívala jak se patří. A jak už to tak u mě bývá, tak si buď čtu, hraji hry, nějakým způsobem se vzdělávám a nebo hledám různé zajímavosti a poznatky. Je to takový můj základní, nejoblíbenější druh odpočívání a oddechování.

Proto bych Vás ráda zasvětila do mé další oddechovací části. Jedná se o hledání a zjišťování různých zajímavých věcí všeho druhu. Ovšem o co se vlastně jedná? nejvíce takto koukám na youtube. Jak na český tak zahraniční. Ano, není to nic oficiálního, youtubeři si obsah museli najít, ověřit a pak zpracovat do následného videa. A nikdo Vám nedokáže, nezaručí že to co říkají je pravda a že se to někdy stalo či nikoliv. K tomu se ale pojí další věc. Alespoň se něco dozvíte okrajově, a vy si to můžete zjistit sami, buď to na internetu nebo v knihách. Jde spíš o to, že dostanete určitý tip, inspiraci, zajímavost o který se můžete dále zajímat a tudíž se třeba dozvíte i něco více.

Tak a já Vás tedy odkážu pouze na české youtubery které mají vše přehledně, důkladně promyšlené. Mají také příjemný hlas a srozumitelné povídají. Videa jsou od pěti do patnácti minut. Takže opravdu krátká a myslím si, že na to má opravdu každý čas :)

Jeden z mých prvních youtuberů na toto téma se jmenuje Pixelorez. Má videa typu "TOP 5 ..." Určitě se dozvíte něco z historie nebo internetu, také z podmořského světa, duchovna či i třeba video "Top 5 nejodpornějších jídel" Nevěřili by jste, co lidi jí a z čeho některé pochutiny dělají. A věřte, že kdyby lidé jedly býčí koule, larvy, šváby tak by to bylo ještě snesitelné. Ale v tomhle videu jsem se dozvěděla že lidstvo dokáže být opravdu mega prase. A v neposlední řadě se dozvíte něco z chemie, fyziky, zeměpisu, státech a tak dále.

Další můj oblíbenec je TopTrendingCZ. Tam najdete snad úplně všechny videa ze série Top5 a Top10. Například: Nejtajemnější společenství na světe nebo top5 věcí co předpověděli simpsonovi a opravdu se staly. A co třeba vliv hudby na člověka? nebo třeba šílenosti co lidi pašovali v sobě. Záhadná videa co nemají "zatím" vysvětlení, šílené atrakce, nejtlusčí děti světa, a nebo Vás zajímají nejděsivější místa ČR? Je tam toho opravdu hodně.

A jako poslední z těch lepších tady je Dave. Ano, někteří občas říkají že mluví jakoby umíral, ale v pozdějších videí se to zlepší a mluví malinko více přirozeně, ovšem to vůbec nevadí tomu, že videa jsou také kvalitně a srozumitelně spravovaná. Dave bych řekla má více videí o záhadách, duchovnu a nevysvětlených jevech. Je to hodně zajímavý kanál pro ty které zrovna toto zajímá. Ovšem naleznete tam i jiná témata, to ano.

Tak, já doufám že se Vám dnešní článeček líbil a že se alespoň na jeden kanál podíváte a shlédnete něco, co Vás zaujme a pobaví :)

Oddechový tip pro Vás

15. srpna 2018 v 21:55 | Donyka
Dneska jsem měla zvláštní nevrlý až líný den. Máte ho také někdy že? Takové to když by jste dělali všechno najednou ale ve výsledku se nedostanete vůbec k ničemu a já teď koukám že jsem vůbec ale VŮBEC nic neudělala. Kecám, ten banánový koktejl jsem si zvládla udělat protože to sladké a dobré mě donutí záhadně vždy. Ovšem dnes jsem chtěla začít s vytvářením organizéru na šminky. Věřte mi, kdybych Vám vyfotila jak to skladuju, Řekli by jste že to vyrobilo desetileté dítě. Hele, já se ale snažila. Určitě se na to zítra vrhnu protože čistě a jednoduše chci. Sice nemám ani plán, ale to se zvládne ;)

Ale abych se dostala k jádru tohoto článečku. Když jsem byla tak nějak nevrlá a "neměla jsem co dělat" Vzpomněla jsem si na určité hodiny informatiky na základní škole a mého dobrého kamaráda. Já jsem tehdy procvičovala psaní všema deseti, což dodnes ovládám tak řekněme na 75%. Ukázal mi jednu stránku, na kterou Vás za chviličku odkážu. Jsou to mini hry které jsou vytvořeni pouze jedním člověkem.

Tento člověk jak sám píše je stvořil, řekněme "pro život". Vytváří je od roku 2000 až do dnes (sice pomalu ale přece). Hry jsou jednoduché na pochopení, mají velice příjemné pozadí a velice mírumilovnou hudbu. Je pravda že se u nějaké hry můžete i zapotit, ovšem většinou je to opravdu oddech. Abych dodala ještě pár vět. Tak hry vytváří ve svém volném čase a jeho motivací je právě návštěvnost jeho stránek s těmito mini hrami.

Jeho jméno je Ferry Hallim a odkaz na jeho hry najdete ZDE.
Pakliže se budete chtít dozvědět něco o něm, pak ZDE

(Nutno míti Flash Player aktivní)

Já doufám že se Vám oddechový tip líbil, napište do komentářů jestli ano či ne pa Donyka ...
 
 

Reklama